Nowy Zobacz większe

Mieszanka WAGA Herba

Nowy

Mieszanka przy otyłości i nadwadze WAGA Herba - 100g

Więcej szczegółów

17,00 zł brutto

Więcej informacji

Otyłość często utożsamiana jest z nadwagą, choć są to definicje odrębne. 
fgds
Otyłość jest bowiem nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej w naszym organizmie, przekraczającym jego fizjologiczne potrzeby, co prowadzi do niekorzystnych zaburzeń pracy całego organizmu. 


Natomiast nadwagą nazywamy nadmierną masę ciała w stosunki do masy optymalnej dla danej osoby. 


Kluczowe znaczenie ma tak naprawdę nie tylko ilość ale i rozmieszczenie nagromadzonej w organizmie tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa umiejscowiona w jamie brzusznej (tzw. otyłość brzuszna), uważana jest za bardziej „szkodliwą” dla organizmu niż równomierne rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. 


Liczne badania wykazały, że otyłość zwiększa ryzyko niektórych chorób, m.in. chorób serca i układu krążenia, cukrzycy typu 2, bezdechu sennego, niektóre nowotwory a nawet zapalenie kości i stawów. Nadmierna otyłość uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. 


Pamiętajmy, że należy unikać nie tylko drastycznych diet ale i drastycznej ich zmiany. Osoba jedząca tłusto, słodko i dużo nie może z dnia na dzień zacząć jeść tylko surówkę z jabłkiem. Jest to bowiem dla organizmu szok, który może okazać się bardzo niekorzystny dla zdrowia tej osoby. Należy raczej „oczyścić” dietę, rezygnując np. ze słodkich ciast i tłustych mięs w pierwszej kolejności a następnie przestawiać się stopniowo na zdrowsze formy odżywiania. 


Herbata ziołowa WAGA Herba przygotowana została wyłącznie z najlepszej jakości surowców zielarskich, które według dostępnej literatury ułatwiają utrzymanie prawidłowej masy ciała, mogą też wspomagać spalanie nadmiaru kanki tłuszczowej a ponadto zapobiegać napadom głodu pomiędzy posiłkami. 


W skład herbaty ziołowej WAGA Herba wchodzą w różnych proporcjach: yerba mate, pokrzywa liść, morszczyn, mniszek korzeń w różnych proporcjach.