Przyprawy

przyprawyPrzyprawami nazywamy składniki dodawane do potraw, na ogół w niewielkich ilościach - choć jest to kwestia umowna, uzależniona od preferencji smakowych. Ich stosowanie ma na celu poprawę zapachu oraz smaku spożywanych potraw.

Zachwyceni bogactwem smaków, jakże często zapominamy, że oprócz niezwykłego aromatu, wiele przypraw posiada również cenne właściwości lecznicze. Działają nie tylko trawienie (anyż, koper, majeranek) ale również wpływają pozytywnie na serce (cynamon), rozgrzewająco (anyż, goździki) oraz wzmacniająco i przeciwbakteryjnie (czosnek, cząber).

Uwielbiamy zioła, więc również w kuchni stały się dla nas inspiracją. Dlatego „niestraszny” nam łosoś z malinami i białym pieprzem czy też zupa marchewkowa z curry.

W wielu przyprawach „czegoś nam jednak brakowało”. Stworzyliśmy więc unikalną serię przypraw nie tylko nie zawierających soli, glutaminianu sodu, konserwantów ani wzmacniaczy smaku, ale do powstania których używamy trochę już zapomnianych w naszej kuchni surowców jak: owoc berberysu, ziele macierzanki czy kwiat słonecznika.

Jest 10 produktów.

Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów
Pokazuje 1 - 10 z 10 elementów